O NÁS

SPORT CLUB RUDAR pôsobí od roku 2019 a svoje zázemie má v priestoroch základnej školy v obci Láb (okres Malacky).

V troch tréningových skupinách rozdelených podľa veku celkovo pôsobí 42 detí.

Projekt SC RUDAR založil hádzanársky tréner RUDOLF DRAŠKOVIČ, ktorý prvotný nápad pre realizovanie  klubu a sledovanie talenty nielen pre hádzanú, ale aj pre iné športy, dostal počas Majstrovstiev Európy dievčat do 17 rokov v Slovinsku v lete 2019, kde pôsobil ako manažér a tréner v slovenskej reprezentácii hádzanárok.

Pri vzniku projektu padlo rozhodnutie na malú športovú obec Láb, s tradíciou dobrého futbalu a v minulosti aj hádzanej.

Cieľom celého projektu je, vytvoriť u detí pozitívny vzťah k športu, motivovať ich k pohybu a k udržiavaniu celkového fyzického a psychického zdravia. Deťom pomáhame nájsť vhodný šport, v ktorom budú mať predpoklady byť úspešní a zároveň budovať športové návyky a zmysel pre zodpovednosť.

V klube sú sa realizujú tri tréningové skupiny, kde prvú tvoria deti z 1. a 2. ročníka, druhú z 3. a 4. a v tretej sú deti z 5. a 6. ročníka. Cez sezónu sú tréningy realizované dva až trikrát do týždňa. Celý rok sa venujeme predovšetkým atletike, futbalu, minihádzanej, florbalu, plávaniu a v zime korčuľovaniu. Tréningy sú rovnomerne rozložené počas celého roka, kedy sa deťom venujú odborníci v rôznych odvetviach športu.

Funkciu atletického trénera plní Peter Filip, trénermi pre minihádzanú je Dragoslav Punoševač a Bojan Ćirić a ako trénerka tých najmenších detí pôsobí Alexandra Kaššová.